Kolekcje


Jaki może być efekt połączenia motywów rodem z rosyjskich baśni, z elementami bizantyjskiej mozaiki i surrealistycznymi multiplikacjami? Czy takie kontrowersyjne zestawienie może się sprawdzić? Wszystkie te detale z powodzeniem łączył w swojej sztuce Thomas Hoffmann, jeden z najbardziej kontrowersyjnych designerów XX i XXI w. Jego prace stoją w opozycji do minimalizmu i są przykładem barokowego bogactwa zdobień i eklektyzmu formy. W pracach niemieckiego projektanta zacierają się granice pomiędzy sztuką a kiczem, a na pierwszy plan wychodzą bogactwo kolorów oraz różnorodność motywów dekoracyjnych.
Zakres oferty Toms Company obejmuje bardzo szerokie spektrum obiektów, począwszy od niewielkich figur, poprzez nietuzinkowe akcesoria wystroju wnętrz, na meblach skończywszy. Niezależnie od gabarytów czy przeznaczenia, wszystkie projekty Toma Hoffmanna są kombinacją zabawnych historii i tworzą ciekawą propozycję dla miłośników ekskluzywnych przedmiotów i dobrego humoru. Jego pełne wdzięku, ale i przyprawione szczyptą prowokacji dzieła, odczytywane są również jako doskonały komentarz do współczesnej kultury i zachodzących w niej zmian. Tom Hoffmann otwarcie zachęcał do wyzbycia się schematów i przyzwyczajeń, do pozytywnego nastawienia do rzeczywistości i zachłannego czerpania z dóbr otaczającego nas świata.
FIGURY
Wielobarwne, zabawne, zaskakujące – figury Tom’s Drag – wszystkie ekscentryczne, pełne życia i nieodpartego uroku. A każda z nich jest wyjątkowa…
MEBLE
Miłośników mebli marki Tom’s Drag wyróżnia unikalny gust, indywidualizm i wyczucie stylu, ponieważ każda komoda , stół czy lustro to wyjątkowy i niepowtarzalny obiekt.