O marce


Firma Tom’s Company została założona w 1988 roku przez Thomasa Hoffmanna i Arno Müllera, kilkanaście lat funkcjonowała jako niewielka i nieznana szerzej manufaktura. Sytuacja uległa zmianie po 11 września 2001 roku. Kiedy cały świat stanął w obliczu tragedii, a wielu ludzi żyło pogrążonych w smutku i żałobie po stracie bliskich, niemiecki artysta, Thomas Hoffmann (1956-2012) stworzył pierwsze figury z serii Tom’s Drag, które miały być prezentami dla przyjaciół a także jego metodą na rozbudzenie w ludziach optymizmu i przywrócenie radości życia.

Wkrótce okazało się, że zabawne, ekstrawaganckie projekty Toma zyskują coraz większą rzeszę fanów, nie tylko w kraju, ale także za granicą. Kolekcja zaczęła się poszerzać o meble i drobniejsze akcesoria do wyposażenia wnętrz.

Od czasu niespodziewanej, nagłej śmierci twórcy i projektanta, Toma Hoffmana, zarządzanie firmą przejął przyjaciel i wspólnik artysty, Arno Müller.

Dziś produkty marki „Tom’s Drag®” są obecne na całym świecie. Trzy czwarte towarów sygnowanych logotypem niemieckiej manufaktury sprzedawane jest na eksport, a zaprojektowane przez Toma Hoffmanna meble i figury zyskują coraz silniejszą pozycję wśród ekskluzywnych artykułów wyposażenia wnętrz. W Polsce dystrybutorem produktów marki Tom’s Drag jest firma Ceramica Group.