Proces tworzenia

Projekt

Proces tworzenia każdego z produktów w kolekcji Tom’s Drag jest długi i złożony. Wszystko rozpoczyna się od projektu zawierającego jak największą ilość szczegółów, w tym ogólny koncept oraz wzory i wybarwienia dekoracji.


Prototyp

Następnie powstaje rzeźba z drewna jako prototyp i baza do wykonania odlewu. Sam odlew wykonuje się wlewając do gumowej formy odpowiednią ilość płynnego MARMORINU, czyli mieszanki marmurowego proszku z syntetyczną żywicą. Z tego materiału wykonane są niemal wszystkie obiekty w ofercie Tom’s Company.


Odlew

Po wyjęciu z formy powstaje biały, matowy odlew, który w następnej kolejności jest czyszczony i ręcznie polerowany. Po nałożeniu podkładu na każdej figurze przy pomocy ołówka nanoszony jest wzór, który w kolejnym etapie wypełniany jest kolorem.


Malowanie

Malowanie to najdłuższy proces, z uwagi na użycie wielu kolorów i motywów zdobniczych, a także dlatego, że artyści każdej z postaci nadają unikalny rys i charakter. Po zakończeniu malowania, dla utrwalenia efektu na figurę nanosi się warstwę lakieru. Ostatni krok to przyklejenie miniaturowych rzęs, kolczyków, łańcuszków i innych niezbędnych detali.


Dzieło sztuki

Po przebyciu tej długiej drogi każdy element kolekcji Tom’s Drag jest unikalnym, ręcznie wykonanym dziełem sztuki!